Yangın Haberleri

Çin’in Yançeng şehrinde kimyasal madde fabrikası havaya uçtu


Çin’de böcek ilacı üreten kimyasal madde ile dolu bir fabrikada patlama yaşandı. 6 kişi hayatını kaybetti, 30 kişi de yaralandı. Patlama anı kameralara yansıdı.

Çin’in doğusunda yer alan Yançeng şehrinde kimyasal madde üreten bir fabrikada patlama meydana geldi.

Patlamanın şiddeti çok geniş bir alanda sarsıntıya yol açtı. Birçok binanın camları kırıldı.

Böcek ilacı üretim fabrikasındaki patlamada çeşitli kaynaklarda farklılık göstermek ile beraber çok sayıda ölü ve yaralı bulunduğu belirtilmekte. Yaralananlar arasında fabrika yakınında bulunan bir anaokulundaki çocuklar da olması bölgedeki paniğin daha da artmasına sebebiyet verdi.

Patlamada dolayısı ile bazı kaynaklara göre 44 kişi yaşamını yitirirken, 640 kişi hastaneye kaldırıldı. Patlama 2,2 büyüklüğünde bir yer sarsıntısına neden olduğu açıklandı.

Bu olay, şu ana kadar Çin’de 2015 yılından bu yana meydana gelen en büyü endüstriyel kaza oldu. 2015 yılında Tianjin kentinde bulunan bir kimya deposunda iki patlama olmuş ve 160 kişi hayatını kaybederken, 1000’den fazla insan da yaralanmıştı. Resmi haber ajansı Şinhua, hastaneye kaldırılanlardan 32’sinin durumunun kritik olduğunu, 58’inin de ağır yaralandığını duyurdu.

Patlamanın ardından fabrikadaki başlayan yangın devam etti ve bölgeden yükselen dumanlar kilometrelerce uzaklıktan görülebildi.

Yangına müdahale etmek için çevre bölgelerden itfaiye aracı patlama bölgesine sevk edildi. Yangının neden çıktığı henüz belli olmamakla birlikte patlama etkisi ile yaralanan kişiler dolayısı ile ölü sayısının artmasından endişe duyuluyor.

Bizi desteklemek istermisiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir