Etkinlikler

İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası Etkinliklerinin 33.sü Antalya’da yapılacak


İş sağlığı ve güvenliği haftası kapsamında T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Antalyada 3 gün sürecek bir etkinliğe imza atacak.

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1987 yılından beri ülkemizde her yıl 4-10 Mayıs tarihleri arasında “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” ile ilişkili etkinlikler düzenlenmektedir. Bakanlık, 2001 yılından beri bu etkinlikleri daha da ileriye taşınarak her iki yılda bir uluslararası düzeyde İSG Kongrelerine ev sahipliği yapmaktadır. Etkinliği takip eden tekli yıllarda ise ulusal düzeyde İş Sağlığı ve Güvenliği haftası etkinlikleri gerçekleştirilmeye devam edilmektedir. Geçtiğimiz yıllarda İstanbul, Ankara, Bursa, Konya, Kayseri, Şanlıurfa, İzmir illerinde düzenlenen ulusal düzeydeki etkinlikler geçtiğimiz dönemde 2017 yılında Gaziantep’te yüksek katılımla gerçekleştirilmişti.

Gelenekselleşen İSG Haftası etkinlikleri çeşitli hedef kitlelere ve düzenlendiği bölgenin sosyo-ekonomik yapısına uygun olarak hazırlanan içerikleriyle hem İSG kültürünün gelişmesine katkı sağlamayı hedeflemektedir. İSG alanındaki gelişmelerin ve uygulamaların tartışıldığı Türkiyenin sektör ile ilgili en önemli etkinlikleri arasında yer almaktadır. 33. İSG Haftası Etkinlikleri bu sene 2-4 Mayıs 2019 tarihlerinde Antalya İlinde yapılacak ve sektörel bazda çok öneli konuşmacıları misafir edecektir.

Etkinlik kapsamında akademisyenler, uzmanlar, meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, ulusal ve uluslararası kuruluşların katılımı ile “İSG Seçenek Değil Zorunluluktur” teması dahilde konuşmalar gerçekleştirilecektir.

Etkinlik kapsamında ele alnıacak sektörler aşağıdaki gibi belirtilmiştir.

  • Tarım,
  • Turizm,
  • Eğitim,
  • Hukuk,
  • Teknolojik Dönüşüm,
  • İnşaat,
  • Mermer Ocakçılığı

gibi bölgenin özelliklerini de kapsayan sektörlerde İSG uygulamalarının işleneceği 9 ana oturum gerçekleştirilecektir.

Oturum programı aşağıdaki gibidir.


Etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek olan konuşmalar yanında katılımcılar ilgili genel müdürlük uzmanları tarafından özel soru cevap etkinlikleri gerçekleştirilecektir. Bakanlık yetkililerine birebir soru sorma şansının elde edileceği konuşma programı aşağıdaki gibidir.

Genel katılıma açık olan etkinlik öncesinde kayıt yaptırılması zorunludur. Sektöre yön verecek İSG Haftası Etkinliklerine kayıt olmak için buraya tıklayınız.

Antalya’nın eşsiz güzellikleri içerisinde sektöre yön verecek konuşmaların yapılacağı bu 3 günlük etkinliği kaçırmayın.

Daha detaylı bilgi için http://isghaftasi.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bizi desteklemek istermisiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir